Jump to content

 O penzionu Na Hradčanech

Náš penzion se nachází v novoměstské lokalitě, zvané Hradčany, uprostřed kouzelných scenérií přírody. V okolí Nového Města nad Metují se nachází mnoho pamětihodností, souvisejících s dobou pobytu Boženy Němcové a Aloise Jiráska. Ratibořice s Babičiným údolím. Barunčina obecná škola v České Skalici. Nedaleko odtud majestátně zrcadlí svojí hladinu vodní nádrž Roskoš. Dominantou novoměstského náměstí, zaplněného obchůdky a restauracemi je zámek rytíře Bartoně z Dobenína. Také se zde nachází reprezentační informační středisko s galérii a věží Zázvorkou a druhé informační středisko s muzeem. Můžete navštívit katolický kostel a kostel církve československé husitské. Na vedlejším starobylém hřbitově odpočívají rodiče Bedřicha Smetany. Nelze se nezmínit o rodném domku F.L.Heka(Věka) v nedaleké Dobrušce. Další oblasti : celodřevěný kostel v Sedloňově,Rokole - mariánské místo s kapličkou zjevení a kostelem řádových sester.Doporučujeme navštívit Adršpašské skály,vzdálené cca 40 km,nebo Zoo se safari ve Dvoře Králové nad Labem,vzdálené cca 30 km. Zámky v Opočně,Častolovicích,Náchodě,obnrazárnu v Rychnově nad Kněžnou a mnoho dalších neméně zajímavých památek.

Letní aktivity

Aktivní turistika po okolí, mnoho značených turistických tras, SKI areál Buková hora Orlické hory s lanovkou, Jiráskova stezka, pro cyklisty u nás aktuální cyklomapy + kompletní jízdní řády cyklobusů a vlaků. Dále půjčovnu kol. Půjčovnu lodí, raftů s možností absolvování kurzů, jak bezpečně na vodu, s vodáckou školou záchrany a mnoho dalších aktivit. Letní stadion Generála Klapálka - sport.klub. Výlety po nedalekých památných místech, zámcích, hradech a zříceninách. Nedaleká přehrada Rozkoš.

Zimní aktivity

Bruslení na zimním stadionu v kyté hale v Novém Městě n./Met., SKI areál v Deštném(Orlické hory), kryté plavecké stadiopny v nedaleké Dobrušce a Náchodě. Zimní turistika - výlety po památných místech .

Celoroční aktivity

Procházky po malebném okolí, cyklotrasy, výlety po památkách, krytá i nekrytá koupaliště, mnohé kultůrní akce.Také SKI areál Buková hora v Deštném v Orlických horách.

Kontaktní informace

PRIPON, s.r.o.
Na Hradčanech 1095
Nové Město nad Metují
Česká republika
IČ:
DIČ